PIELGRZYMKA
DO MEDJUGORIE
PIELGRZYMKI

PIELGRZYMKA
DO MEDJUGORIE
FESTIWAL MŁODYCH


Termin: 29.07.2024 r. do 08.08.2024 r. (11 dni)

Kierunek: Bośnia i Hercegowina / Medjugorje


Koszt: 900 zł plus 240 euro

Bośnia i Hercegowina - państwo federacyjne ze stolicą w Sarajewie położone w południowo-wschodniej Europie, na Półwyspie Bałkańskim, graniczy na północy, zachodzie i południu z Chorwacją, na wschodzie z Serbią, a na południowym wschodzie z Czarnogórą. Od południowego zachodu ma dostęp do Morza Adriatyckiego.

Jako suwerenne państwo Bośnia i Hercegowina funkcjonuje od marca 1992 roku, kiedy proklamowana została niepodległość Socjalistycznej Republiki Bośni i Hercegowiny, co ostatecznie doprowadziło do rozpadu Jugosławii i było zarazem jedną z przyczyn wybuchu trwającej ponad trzy i pół roku wojny domowej, zakończonej podpisaniem w Dayton (1995r.) układu pokojowego, którego częścią było uchwalenie konstytucji nadającej Bośni i Hercegowinie obecny kształt i ustrój polityczny. W efekcie do dnia dzisiejszego obowiązuje podział kraju na dwie główne, autonomiczne jednostki administracyjne – Federację Bośni i Hercegowiny oraz Republikę Serbską, a także znajdujący się pomiędzy nimi Dystrykt Brczko.

Medjugorie, mała miejscowość leżąca niespełna 30 kilometrów na południowy zachód od Mostaru, w Hercegovinie, to w chwili obecnej uznane przez Stolicę Apostolską miejsce modlitwy i pojednania… Wraz z wioskami Bijacovici, Vionica, Miletina i Śurmanci, tworzy parafię rzymsko-katolicką, w której obecnie mieszka około 5000 mieszkańców. Troskę duszpasterską sprawują tam księża z franciszkańskiej prowincji Hercegovina pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Cały teren zamieszkiwany jest przez Chorwatów, którzy przyjęli chrześcijaństwo przed trzynastoma wiekami (w Bośni najliczniejszą grupą etniczną są z kolei muzułmanie). Dominującym językiem jest język chorwacki. Wioska po raz pierwszy wspomniana jest w źródłach historycznych w 1599 roku. Obecna parafia została założona w 1892 roku i poświęcona świętemu Jakubowi, apostołowi, patronowi pielgrzymów.

Do 24 czerwca 1981 roku Medjugorie żyło podobnie jak pozostałe wioski na tym terenie: ludzie pracowali na roli, sadzili tytoń i winogrona, produkowali wino i uprawiali warzywa, aby zapewnić skromny byt własnym rodzinom. Z powodu złych warunków socjalnych wielu ludzi w poszukiwaniu pracy wyjeżdżało z kraju – za ocean, do krajów Europy Zachodniej, do miast w Bośni i Hercegovinie oraz Chorwacji.

Dzięki trwającym od 24 czerwca 1981 roku objawieniom Matki Bożej, Medjugorie ze zwykłej wiejskiej parafii przemieniło się w miejsce, gdzie gromadzą się tłumy pielgrzymów z całego świata i przez to w jedno z największych światowych centrów modlitwy porównywanych z Lourdes, Fatimą czy Guadelupe. Niezliczone świadectwa pielgrzymów mówią o tym, że właśnie w tym miejscu odnaleźli wiarę i pokój…

DZIEŃ 1:
Msza Święta w godzinach przedpołudniowych (godzinę i miejsce poda organizator). Wyjazd z Andrychowa, Katowic i okolic, Bielska-Białej, Żywca i okolic.

DZIEŃ 2:
Przejazd do Medjugorie przez Słowację, Węgry, Chorwację. Przyjazd w godzinach porannych, zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w wieczornym nabożeństwie międzynarodowym.

DNI 3-9:
- pobyt w Medjugorie, udział w Festiwalu Młodych według programu
- codzienne uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie międzynarodowym (Różaniec, Msza Święta, Koronka Pokoju, Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, Adoracja Najświętszego Sakramentu, czczenie Krzyża)
- wspólne wyjście na Górę Krizevac
- wspólne wyjście na Górę Podbrdo
- Msza Święta w Tihalinie
- wyjazd nad Wodospady
- wycieczka do Mostaru
- plażowanie nad Morzem Adriatyckim

DZIEŃ 10:
- Msza Święta na zakończenie Festiwalu; wyjazd do Polski

DZIEŃ 11:
- Przyjazd do Polski w godzinach porannych
opiekę duszpasterską, przejazd luksusowym autokarem, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę wykwalifikowanego pilota, 8 śniadań, 8 obiadokolacji, 8 noclegów w centrum Medjugorie (pokoje 2,3 i 4-osobowe), obowiązkową składkę do TFG i TFP.
Posiłku w drodze do Medjugorie i podczas powrotu do kraju, wycieczek fakultatywnych: do Mostaru (10 euro), rejsu statkiem po Morzu Adriatyckim (25 euro), biletu wstępu na Wodospady Kravice (10 euro).
Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego zgłoszeń należy dokonywać jak najszybciej.


DO WYJAZDU WYSTARCZY WAŻNY !
DOWÓD OSOBISTY

Zapisy:
+48 504-267-664 lub kontakt@cedron.eu

Numer konta – 90 1020 1390 0000 6902 0623 2971


Należy zabrać:
 • prowiant na drogę (16-20 godzin)
 • koc do autokaru i np. małą poduszkę na nocny przejazd
 • podczas podróży (zarówno do jak i z Medjugorie) planujemy po jednej dłuższej przerwie na ciepły posiłek (płatny we własnym zakresie)
 • nakrycie głowy
 • krem z filtrem UV
 • buty do wody
 • używane przez siebie leki
 • dowód osobisty lub paszport należy mieć w tzw. bagażu podręcznym (tj. „pod ręką”)!!!
 • modlitewny program wieczorny prowadzony jest w języku chorwackim – równolegle modlitwy tłumaczone są na wiele języków obcych, w tym język polski – należy więc zabrać słuchawki i telefon z radiem – na częstotliwości 92,7 mamy możliwość odsłuchiwania Mszy Świętych, kazań, modlitw itd. w języku polskim; jeśli ktoś zapomni - radia i słuchawki dostępne są w Medjugorie bez ograniczeń - gdyby ktoś chciał nabyć
  Ponadto:
 • w autokarze będzie można zakupić kawę/herbatę/wodę mineralną (warto mieć swój kubek, łyżeczkę) – jeśli ktoś zapomni, dysponujemy kubkami jednorazowymi i mieszadełkami
 • warto zabrać ze sobą dodatkowe euro na swoje wydatki – w większości sklepów posługujemy się tą walutą, niemniej czasem można coś kupić za KM (marka konwertybilna) – w Polsce nie warto jej kupować; jeśli ktoś planuje większe zakupy np. pamiątek, dobrze jest posiadać konto umożliwiające darmowe wypłaty gotówki za granicą (pamiętając, że będziemy poza Unią Europejską)
 • jeśli ktoś cierpi na chorobę lokomocyjną lub z jakiś innych względów (naprawdę!! koniecznych) musi być z przodu (lub z tyłu) autokaru lub z prawej czy lewej strony – proszę napisać lub zadzwonić 504-267-664, postaramy się, by każdy miał komfort jazdy


Do dnia 24 czerwca 1981 roku parafia Medjugorie, jak i wchodzące w jej skład wioski: Bijakovici, Miletina, Śurmanci i Vionica,  niczym nie różniły się od wiosek w bliższej i dalszej okolicy. Ludzie pracowali na roli, uprawiali tytoń i winogrona, produkowali wino, a dla własnych potrzeb uprawiali warzywa i hodowali owce.

Duża liczba młodych ludzi pracowała w miastach Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie, a wielu pracowało w krajach europejskich – Niemczech, Szwecji, Austrii i Francji. X­­­­­­X wiek naznaczony był emigracją do krajów panatlantyckich – Ameryki Południowej i Północnej, Kanady, Australii…

W 1981 roku, kiedy rozpoczęły się objawienia Matki Bożej, życie parafii zmieniło się. Matka Boża oprócz sześciorga wizjonerów wybrała całą parafię ( Orędzie z dnia 1 marca 1984r. „Wybrałam tę parafię w szczególny sposób i pragnę ją prowadzić”) oraz pielgrzymów na swoich współpracowników.

24 czerwca 1981 roku około godz. 18 sześcioro młodych ludzi: Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković, Ivan Dragićević, Ivan Ivanković i Milka Pavlović, zobaczyło na wzgórzu Crnica, kilkaset metrów ponad miejscem zwanym Podbrdo młodą niewiastę z dzieckiem na ręku, która ręką dawała im znak, aby się do Niej zbliżyli. Zaskoczeni i przestraszeni nie podeszli do Niej.

Następnego dnia 25 czerwca1981 w tym samym czasie, czworo z nich, Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković i Ivan Dragićević, odczuło, że coś mocno ich przyciąga w kierunku miejsca, gdzie dzień wcześniej widzieli Tę, którą rozpoznali jako Matkę Bożą. Przyłączyli się do nich: Marija Pavlović i Jakov Čolo ( czyt. Czolo ). Grupa medziugorskich wizjonerów została uformowana.

Z Matką Bożą modlili się i rozmawiali. Dlatego też 25 czerwca obchodzona jest rocznica objawień. Wedle świadectwa wizjonerów od tego dnia mieli codzienne objawienia, razem lub osobno, gdziekolwiek się znajdowali. Milka Pavlović i Ivan Ivanković nigdy więcej już nie widzieli Matki Bożej.

Trzeciego dnia objawień, 26 czerwca 1981 roku, Matka Boża wezwała do pokoju słowami: „Pokój, pokój, pokój – i tylko pokój! Pokój musi zapanować pomiędzy Bogiem i człowiekiem, ale i pomiędzy ludźmi!” Ludzie zainteresowani objawieniami i wezwaniem Matki Bożej najpierw z parafii, a potem z innych miejscowości oraz świata zaczęli się gromadzić i modlić najpierw na wzgórzu, a później w kościele.

Zaraz po rozpoczęciu się objawień zaczęło się prześladowanie wizjonerów, ich rodziców, rodzin, parafian, tutejszych księży, a nawet pielgrzymów. Wizjonerzy byli zabierani na przesłuchania policyjne i badania psychiatryczne, ale zawsze potwierdzano, że są zdrowi. To samo potwierdziły badania dokonane w późniejszym okresie.

Ówczesny proboszcz medziugorski o. Jozo Zovko OFM półtora miesiąca po pierwszym objawieniu został pojmany i choć niewinny - skazany przez sąd komunistyczny na trzy i pół roku więzienia.

Dzięki objawieniom Matki Bożej Medziugorje ze zwykłej wiejskiej parafii przemieniło się w miejsce, gdzie gromadzą się tłumy pielgrzymów z całego świata ( w pierwszych dwudziestu latach ponad 20 milionów ) i przez to w jedno z największych światowych centrów modlitwy porównywalnych z Lourdes i Fatimą. Niezliczone świadectwa pielgrzymów mówią o tym, że właśnie w tym miejscu odnaleźli wiarę i pokój.

Po jednogłośnym świadectwie wizjonerów Matka Boża daje im orędzia, aby przekazali je parafii i światu są to: POKÓJ, WIARA I NAWRÓCENIE, MODLITWA I POST. Przede wszystkim sami parafianie i pielgrzymi mają stać się świadkami Jej objawień i orędzi, aby później wraz z wizjonerami mogli przyłączyć się do realizowania planu nawrócenia świata i pojednania z Bogiem.

Pod koniec 1982 roku Matka Boża posługując się mową wewnętrzną ( Locutio cordis )zwróciła się do dwóch dziesięcioletnich dziewczynek Jeleny i Marijany Vasilj i od 1983r. do 1987r. przez ich grupę modlitewną przekazywała wskazówki ruchowi modlitewnemu, który powstał na początku objawień.

Orędzia Matki Bożej w Medziugorju stanowią swoistą szkołę, pokoju modlitwy i miłości.

WIZJONERZY DZISIAJ:

Ivanka Ivancović - Elez jako pierwsza ujrzała Niewiastę z Dzieciątkiem w ramionach na Podbrdo 24 czerwca 1981 roku. Od tego dnia do 7 maja 1985 roku, gdy otrzymała dziesiątą tajemnicę, Matka Boża objawiała się jej codziennie. Odtąd Królowa Pokoju objawia się jej raz w roku, w rocznicę objawień, 25 czerwca. W trakcie codziennych objawień Matka Boża opowiadała jej o swoim życiu i kontynuowała to podczas corocznych objawień. Ivanka ujawni ten życiorys, gdy otrzyma pozwolenie od Matki Bożej. Ivanka mieszka w wiosce Miletina z mężem Rajkiem i trojgiem dzieci – Kristiną, Josipem i Ivą. Jej misją jest modlitwa w intencji rodzin.

Vicka Ivancović - Mijatovic urodziła się 3 września 1964 roku w Bijacovici. Codzienne objawienia Matki Bożej ma od 24 czerwca 1981 roku. Otrzymała dziewięć tajemnic. Z mężem Mariem i dziećmi Mariją Sofiją i Ante mieszka w Krehin Gradacu, niedaleko Medjugorie. Jej intencją modlitewną jest modlitwa za chorych.

Mirjana Dragićević - Soldo urodziła się 18 marca 1965 roku w Sarajewie. Codzienne objawienia miała do Bożego Narodzenia 1982 roku, gdy Królowa Pokoju przekazała jej dziesiątą tajemnicę i obiecała, że będzie jej się objawiać do końca jej życia, każdego 18 marca. Od 2 sierpnia 1987 roku do 2 marca 2020 roku, każdego drugiego dnia miesiąca Mirjana słyszała głos Matki Bożej i widziała Ją. To objawienie w rzeczywistości było modlitwą za tych, którzy jeszcze nie poznali miłości Bożej. Z mężem Markiem i dziećmi Veroniką i Mariją mieszka w przysiółku Podbrdo w Bijakovici.

Marija Pavlović - Lunetti urodziła się 1 kwietnia 1965 roku w Bijacovici. Codzienne objawienia ma od 25 czerwca 1981 roku. Od 1 marca 1984 roku Matka Boża w każdy czwartek przekazywała przez nią orędzia dla parafii Medjugorie, a od lutego 1987 roku każdego 25 dnia miesiąca przekazuje orędzia dla świata. Marija otrzymała dziewięć tajemnic. Z mężem Paolem i dziećmi przez większą część roku mieszka w Monzy, we Włoszech.

Ivan Dragicević urodził się 25 maja 1965 roku w Bijacovici. Codzienne objawienia ma od 24 czerwca 1981 roku. Z żoną Laureen oraz dziećmi Kristiną, Mikaelą, Danielem i Mathew część roku spędza w Bostonie, a część w Bijacovici. Przyjął dziewięć tajemnic. Jego intencją modlitewną jest modlitwa w intencji kapłanów i młodzieży.

Jacov Ćolo najmłodszy z medjugorskich widzących, urodził się 6 marca 1971 roku w Sarajewie. Ostatnie codzienne objawienie miał 12 września 1998 roku, kiedy przyjął dziesiątą tajemnicę. Tego dnia Matka Boża obiecała mu, że będzie miał objawienie co roku w dzień Bożego Narodzenia. Jacob z żoną Analisą i dziećmi Arijaną, Davidem i Mirjam mieszka w przysiółku Podbrdo, w Bijakovici. Jego szczególnym charyzmatem jest modlitwa za chorych.

   

Sytuacja człowieka w dzisiejszym świecie jest na tyle skomplikowana i trudna, że on sam nie jest już w stanie poradzić sobie sam ze wszystkimi problemami. To jest zapewne powód, dla którego Maryja, Matka wszystkich ludzi, z woli Boga wychodzi naprzeciw ze swoją miłością i pragnieniem niesienia pomocy…

Ta, która uwierzyła Słowu i miłości Bożej, wyrażając zgodę, aby Słowo stało się w Niej Ciałem, dziś służy temu Słowu i miłości Bożej, zachęcając swoje dzieci do głębokiej wiary. Ona, Królowa Apostołów, chce nieść również pomoc tym, którzy służą Słowu lecz sądzą, że mogą obyć się bez Jej pomocy. A przecież sam Jezus ogłosił Ją z Krzyża Matką swoich uczniów. W tym zawiera się sens Jej macierzyństwa w historii zbawienia. Ona, Matka Kościoła, ma prawo i obowiązek mówić właściwe słowa, we właściwym czasie i na właściwym miejscu. Dlatego nikt nie powinien ani nie może zamknąć Jej ust, a tym bardziej serca. W obecnych czasach panuje tendencja, nie tylko w teologii lecz i w codziennym głoszeniu, do zastępowania Słowa Bożego ludzkim słowem. Służba Słowu staje się jedynie hasłem. Taka zmiana jest niebezpieczna i szkodliwa. Kopia Słowa Bożego nie jest Słowem Bożym. Słudzy Chrystusa nie są zastępcami Chrystusa a tym bardziej Jego namiestnikami. Chrystusa nie można zastąpić, ani Go zamienić, tak jak i Jego Słowa. W świadectwach wielu głosicieli wiary trudno rozpoznać świadectwo Chrystusa. To wielki problem. Stąd zjawienie się Matki Bożej i głoszenie przez Nią orędzi.

W ciągu pierwszego tygodnia objawień Matka Boża za pośrednictwem widzących, w sposób jasny i zrozumiały dla każdego przekazała ludziom podstawowe orędzie ewangeliczne. Następnie otwarcie powiedziała: „Drogie dzieci, nie jesteście świadomi tego, jak bardzo jesteście kochani przez Boga. Dlatego Bóg dopuszcza, abym z była z wami, pouczała was i pomagała wam odnaleźć drogę do pokoju!” (01.03.1984r.). Potem powiedziała, dlaczego to uczyniła: „Drogie dzieci, pragnę kierować do was orędzia i dlatego dziś wzywam was, abyście je przyjmowali i żyli nimi,  (…) dlatego proszę was, przyjmijcie mnie do swojego dobra. Słuchajcie moich orędzi! Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie!” (21.03.1985r.).

Orędzia Matki Bożej są w istocie katechezą dla Kościoła i świata. Kościół nie mógłby znaleźć ani lepszej taktyki ani lepszej koncepcji duszpasterskiej niż ta, którą zastosowała Matka Boża w Medjugorie. Wobec kurczenia się ludzkiej mądrości i mocy, w sytuacji, gdy teologia staje się jałowa i przestaje oświecać drogę pielgrzymującego ludu, a na świat zstępuje ciemność, w której trudno już rozpoznać cel, prawdziwe wartości i niebezpieczeństwa wynikające z zajścia na manowce, Matka Boża zdecydowała się przemówić swoim macierzyńskim głosem, ostrzec przed niebezpieczeństwem i poprowadzić swoje dzieci prostą drogą do Ojca. Maryja ma zawsze więcej do powiedzenia niż ktokolwiek inny, bo to w Nią wcieliło się Słowo Boże. Nikt lepiej niż Ona nie poznał Słowa, ani Go nie umiłował. Dlatego też nikt nie może więcej i lepiej o Nim powiedzieć niż Ona sama. Ona jest „Arką Przymierza”, w której przechowywane jest Słowo Boże. Ona jest również „Stolicą Mądrości”. Któż więc może bardziej przekonująco zaświadczyć o Słowie Bożym niż Ona sama? Jej głos jest niewątpliwie znakiem wskazującym na powagę sytuacji w jakiej znalazł się Kościół i świat, ale również wielką potrzebą oświecenia prawdy i mocy sprawczej, aby wyzwolić człowieka ze zła i niebezpieczeństw, które zagrażają mu zniszczeniem, jak nigdy dotąd.

Orędzia zawierają w sobie treści na wskroś ewangeliczne. Jest w nich mowa o Bogu Ojcu, który jest pełen miłosierdzia wobec ludzi, o Jezusie Chrystusie, Zbawicielu świata, o Duchu Świętym i Jego łaskach, o ludziach, o dzieciach Bożych, o Kościele świętym, sakramentach, szczególnie zaś o Mszy Świętej i Eucharystii, o Bożej miłości do ludzi i ich miłości do Boga, o potrzebie wiary, nawrócenia i modlitwy, o chrześcijańskich relacjach, dobrych uczynkach i cnotach, o czytaniu i słuchaniu Słowa Bożego. Żadna z podstawowych prawd wiary nie została pominięta. Szczególny akcent jest postawiony na Eucharystię, nawrócenie, spowiedź, komunię święta, wiarę, adorację Najświętszego Sakramentu Ołtarza, modlitwę i pokój. W tym zawiera się całokształt relacji człowieka do Boga. W prezentowaniu tych prawd Matka Boża zachowuje priorytet w kontekście konkretnych potrzeb.

Orędzia Matki Bożej są w pełni biblijne i w pełni ludzkie. Są zgodne z Ewangelią i odpowiadają na prawdziwe ludzkie potrzeby. Ludzie to wyczuwają i sięgają po nie jak po chleb. Garną się po nie z całego świata, pragną ich słuchać i według nich żyją, dorastając do roli prawdziwych ludzi i prawdziwych chrześcijan. To coraz dłuższa procesja osób prawie wszystkich narodowości, które dają się już rozpoznać. To oni są wdzięcznymi słuchaczami Matki Bożej.

Medjugorie ukazuje i świadczy o tym, że powrót do Ewangelii w dzisiejszych czasach jest nie tylko możliwy, lecza bardzo potrzebny i upragniony. Ewangelia pociąga ludzi z taką samą mocą jak w początkach chrześcijaństwa. Miliony ludzi przybywa do Medjugorie, aby tu rozpoznać Słowo Boże i Jemu zaufać. Ewangelia niesie światło i moc, prawdę i siłę, potwierdzenie i świadectwo, że współczesne pokolenie garnie się do Jezusa i w ten sposób uznaje, że nikt nie mówi jak On.

Matka Boża poprzez orędzia pragnie odkryć Ewangelię, pragnie, aby Ewangelia wniknęła w świadomość i serce człowieka i uczyniła go wrażliwym na słowo prawdy w niej zawarte. Orędzia w Medjugorie są dla ludzi jak szczepionka przeciwko błędom ideologicznym, brakowi woli, ospałości religijnej i truciźnie kłamstwa. Maryja nie pozwoli nam zgubić się w ciemności i utracić drogę do Boga. Ona jest jak drogowskaz na skrzyżowaniu dróg, na którym znalazła się obecnie ludzkość. Pomaga nam zorientować się w porę, abyśmy nie zabłądzili na pustyni. Droga, którą idzie obecnie ludzkość jest wytyczona w znacznej części przez szatana, natomiast orędzia Matki Bożej to droga, która prowadzi do życia wiecznego. Głos Matki stał się donośniejszy niż głosy najsilniejszych trąb i za pomocą mediów dociera aż na krańce świata, łącząc ludzi dobrej woli w braterską wspólnotę. Orędzia w Medjugorie nie mają nic wspólnego z zapowiedziami o rychłym końcu świata ani żadnymi pesymistycznymi i apokaliptycznymi wydarzeniami, które jakoby miały zwalić się na ludzkość. Tego typu proroctwa usiłują przez strach wymusić na ludziach wiarę w Boga i zmusić ich, aby szli do nieba jak owce zaganiane do zagrody.

Orędzia z Medjugorie są związane z Bogiem i mają swoje odniesienia do człowieka, społeczeństwa i świata. One przypominają o Radosnej Nowinie, którą przyniósł Jezus Chrystus. One nie zmuszają lecz zapraszają, nie depczą ludzkiej wolności i wspomagają ją, nie straszą lecz rozweselają, nie grożą lecz dodają odwagi. Dlatego ich owocem nie są strach, niepokój i zmartwienie, lecz radość, pocieszenie i pokój. Ani raz przez blisko 40 lat objawień ludzie nie usłyszeli od Niej słów groźby. Przeciwnie – Ona zachęca, inspiruje, chwali i dziękuję każdemu, kto odpowiedział na Jej wezwanie. Ona niesie nadzieję, bo jest „Gwiazdą Zaranną”, która rozpędza mrok i zapowiada słoneczny poranek.

Jako wzorowa matka i wychowawczyni wskazuje niestrudzoną cierpliwość i wytrwałości troszcząc się z miłością o dobro swoich dzieci. Docenia każdy ich wysiłek i dobrą wolę w przyjęciu Jej orędzi. Wie, iż ludzie mają twarde karki i są uparci, ale wie też, że miłość wszystko zwycięży. Inaczej już dawno zrezygnowałaby ze swej misji – ale która matka zrezygnuje z walki o swoje dzieci..? – szczególnie, jeśli znajdują się one w niebezpieczeństwie i jeśli sprawa dotyczy ich przyszłości? O szczęśliwej przyszłości już teraz, jak zresztą zawsze decyduj wiara, nawrócenie i pokój. Maryja pozostaje wierna swemu macierzyństwu, jej miłość „we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko znosi” i „nigdy nie ustaje” (1 Kor. 13; 7-8). Matka Boża nie mówi o starych, dobrych czasach ani o obecnych złych czasach. Ważne jest to, że teraz jest czas łaski, którą trzeba przyjąć i współpracować z Nią dla własnego zbawienia i dla dobra świata.

   
 

„I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a ludy tłumnie będą do niej zdążać.

I pójdzie wiele narodów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana i do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył swoich dróg, abyśmy mogli chodzić Jego ścieżkami…”

Księga Micheasza 4;1-2
FORMULARZ KONTAKTOWY

MASZ PYTANIA? ZAPRASZAMY DO WYPEŁNIENIA FORMULARZA.


  MASZ PYTANIA?

  ZADZWOŃ TERAZ!
  +48 504-267-664