PIELGRZYMKA
DO MEKSYKU
PIELGRZYMKI

PIELGRZYMKA
DO MEKSYKU


Termin: 04.11.2023 r. do 18.11.2023 r. (15 dni)

Kierunek: Meksyk


Koszt: 4.950 PLN + 2.000 USD

DZIEŃ I (4.11.2023r.) – WARSZAWA – CANCUN
Przylot wieczorem do Cancun na półwyspie Jukatan (półwysep w Ameryce Środkowej, oblany wodami Morza Karaibskiego i Zatoki Meksykańskiej) transfer z lotniska do hotelu all inclusive, kolacja, nocleg.

DZIEŃ II (5.11.2023r.) – RIVIERA MAYA
Śniadanie. Wypoczynek all inclusive na Riviera Maya.

DZIEŃ III (6.11.2023r.) – CHICHEN ITZA - IZAMAL
Śniadanie. Wyjazd z Riviera Maya. Zwiedzanie strefy archeologicznej Chichen Itza znanej jako jeden z 7 nowożytnych cudów świata oraz czas wolny na zakup pamiątek. Orzeźwiająca kąpiel w cenocie. Przejazd do Izamal-miasteczka, które w 1993 odwiedził św. Jan Paweł II. Wizyta i Msza Święta w klasztorze św. Antoniego z Padwy wybudowanego na platformie piramidalnej. Przejazd do Uxmal na kolację i nocleg.

DZIEŃ IV (7.11.2023r.) – UXMAL - CAMPECHE
Śniadanie. Zwiedzanie Uxmal strefy archeologicznej Majów – najważniejszej w stylu architektonicznym Puuc. Przejazd do Campeche, kolonialnej perły usytuowanej nad Zatoką Meksykańską. Msza Święta i zwiedzanie centrum historycznego miasta. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ V (8.11.2023r.) – ISLA AGUADA
Śniadanie. Przejazd do miasteczka Isla Aguada, wycieczka łódkami po lagunie w poszukiwaniu delfinów i ptaków morskich. Czas wolny w miasteczku na obiad i wypoczynek. Wyjazd z półwyspu Jukatan i przejazd do Palenque na kolację i nocleg.

DZIEŃ VI (9.11.2023r.) – PALENQUE – MISOL HA
Śniadanie. Zwiedzanie strefy archeologicznej jednego z najważniejszych pańsw-miast cywilizacji Majów-Palenque. Spacer w dżungli. Kąpiel przy wodospadzie Misol-Ha. Powrót do hotelu, Msza Święta, kolacja, nocleg.

DZIEŃ VII (10.11.2023r.) – AGUA AZUL – SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
Śniadanie. Wczesny wyjazd w kierunku San Cristobal de las Casas. Po drodze możliwość kąpieli przy malowniczych wodospadach Agua Azul. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek, spacer po mieście i zakupy. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ VIII (11.11.2023r.) – SAN JUAN CHAMULA - ZINACANTAN
Śniadanie. Zwiedzanie San Cristobal de las Casas oraz wizyta na lokalnym targu. Przejazd do synkretycznego kościoła św. Jana Chrzciciela w San Juan de Chamula, autonomicznej miejscowości społeczności Tzotzil. Wizyta w domu majów w Zinacantan, Msza Święta przy domowej kapliczce, powrót do San Cristobal, kolacja, nocleg.

DZIEŃ IX (12.11.2023r.) – KANION SUMIDERO - TEHUANTEPEC
Śniadanie. Przejazd w kierunku Tuxla Guiterrez. Rejs łodziami motorowymi wzdłuż malowniczego Kanionu Sumidero. Podziwianie przyrody oraz ścian skalnych mierzących nawet 1000 m. wysokości. Przejazd do miasta tranzytowego Tehuantepec, kolacja, nocleg.

DZIEŃ X (13.11.2023r.) – MITLA – TULE- OAXACA
Śniadanie. Wczesny wyjazd z hotelu do stanu Oaxaca. Wizyta w Tule gdzie znajduje się słynne drzewo oraz wizyta w kościele św. Pawła w Mitli na Mszę Świętą. Degustacja mezcalu, najsłynniejszego meksykańskiego trunku. Po południu zwiedzanie stolicy stanu Oaxaca. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ XI (14.11.2023r.) – MONTE ALBAN - PUEBLA
Śniadanie. Przejazd do Monte Alban i zwiedzanie dawnej stolicy Zapoteków wybudowanej na górze. Przejazd malowniczą trasą do miasta Puebli, Miasta Aniołów. Msza Święta oraz spacer po mieście: Katedra, Kaplica Różańcowa, Słodka uliczka. Kolacja, nocleg.

DZIEŃ XII (15.11.2023r.) – XOXOCOTLA - XOCHIMILCO
Śniadanie. Przejazd do Xoxocotla na spotkanie i Mszę Świętą z polskim misjonarzem pracującym na parafii w miasteczku w stanie Morelos. Przejazd do Miasta Meksyk do dzielnicy Xochimilco słynącej z pływających ogrodów, rejs łodziami, w trakcie którego będzie serwowany obiad przy słynnej meksykańskiej muzyce mariachi. Zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

DZIEŃ XIII (16.11.2023r.) – BAZYLIKA GUADALUPE - TEOTIHUACAN
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe, przywitanie z Maryją. Zwiedzanie: starej i nowej bazyliki, kaplicy Indian, kaplicy Na Wzgórzu oraz ogrodów Guadalupańskich. Msza Święta, czas wolny na modlitwę i zakup dewocjonaliów. Przejazd do Teotihuacan, miasta prekolumbijskiego słynącego z Piramidy Słońca i Piramidy Księżyca. Wizyta w warsztacie obsydianu i degustacja lokalnych trunków. Obiad w restauracji przy piramidach. Powrót do hotelu. Nocleg.

DZIEŃ XIV (17.11.2023r.) – MIASTO MEKSYK – BAZYLIKA GUADALUPE
Śniadanie. Zwiedzanie centrum historycznego Miasta Meksyk, największy plac w Ameryce Łacińskiej - Zocalo, Katedra Metropolitańska, Templo Mayor. Przejazd do Bazyliki Matki Bożej z Guadalupe na Mszę Świętą i pożegnanie z Maryją. Przejazd na lotnisko, odprawa i wylot do Polski.

DZIEŃ XV (18.11.2023r.) – MIASTO MEKSYK – WARSZAWA
Przelot na trasie Miasto Meksyk - Warszawa (z międzylądowaniem). Zakończenie pielgrzymki.

Szczegóły i zapisy:
+48 504 267 664; +48 533-840-500
lub kontakt@cedron.eu

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany w programie (z przyczyn niezależnych od organizatora).
- ubezpieczenie KL i NNW
- przelot na trasie Warszawa – Cancun oraz Miasto Meksyk – Warszawa (z międzylądowaniem)
- transfery i transport klimatyzowanym autokarem
- zakwaterowanie w hotelach ***/**** w pok. 2 os.
- wyżywienie: śniadania i obiadokolacje według programu, obiad podczas rejsu oraz all inclusive na Riviera Maya
- opiekę duchową kapłana
- opiekę pilota
- opiekę polskojęzycznego przewodnika
- bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzanych według programu
- codzienną Mszę Świętą
- zestawy słuchawkowe tour guide
- napiwki dla obsługi hotelu i restauracji
- napiwki dla kierowcy
- napojów do obiadokolacji,
- napiwków dla obsługi łódek w Kanionie Sumidero i na lagunie,
- kamizelek ratunkowych i szafek na rzeczy w cenocie,
- podatek klimatyczny na Riviera Maya (4 USD za pokój)
- podatek turystyczny VISITAX (224 pesos)
- dopłaty do pokoju 1 osobowego (490 USD)
- wymagany jest WAŻNY!! PASZPORT (paszport musi być ważny przez minimum 6 miesięcy od planowanej daty wyjazdu do Meksyku),
- dolary wydawane przed 1996 rokiem nie będą przyjmowane,
- należy zaopatrzyć się w przejściówki do gniazdek typu A i B (przejściówki do kabelków usb z łatwością można kupić na miejscu),
- pieniądze na wydatki osobiste zalecamy zabrać w EURO/ USD i wymienić na miejscu na lokalną walutę peso meksykańskie,
- można zabrać suche oraz słodkie przekąski w oryginalnych opakowaniach na dłuższe przejazdy autokarem (ciastka, paluszki, batony, pieczywo chrupkie itp. UWAGA! Do Meksyku nie wolno wwozić mięs (w tym kabanosów), serów, świeżych owoców i warzyw,
- aby uczestniczyć w wycieczce do Meksyku, nie są wymagane żadne obowiązkowe szczepienia na typowe choroby tropikalne,
- na miejscu zalecamy picie wody butelkowanej,
- warto zabrać z Polski krem z wysokim filtrem UV, okulary przeciwłoneczne i nakrycie głowy,
- ze względu na trasę, która przebiega przez różne wysokości nad poziomem morza temperatury mogą być zróżnicowane zalecamy zabrać: długie i krótkie spodnie, kurtkę, cieplejszą bluzę/ polar, lżejszą bluzę, lekką koszulę (do zakrycia ramion), wygodne zakryte buty, wygodne sandały, klapki (buty do wody opcjonalnie), lekki ręcznik szybko schnący, nakrycie głowy.


Szczegóły i zapisy:
+48 504 267 664; +48 533-840-500
lub kontakt@cedron.eu

Organizator: Biuro Usług Turystyczno-Szkoleniowych „CEDRON”
Numer konta – 90 1020 1390 0000 6902 0623 2971


MASZ PYTANIA?

ZADZWOŃ TERAZ!
+48 504-267-664