PIELGRZYMKA
DO MEDJUGORIE
PIELGRZYMKI

PIELGRZYMKA
DO MEDJUGORIE


Termin: 12.10.2024 r. do 20.10.2024 r.

Kierunek: Bośnia i Hercegowina / Medjugorje


Koszt: 900 zł plus 190 euro

Bośnia i Hercegowina - państwo federacyjne ze stolicą w Sarajewie położone w południowo-wschodniej Europie, na Półwyspie Bałkańskim, graniczy na północy, zachodzie i południu z Chorwacją, na wschodzie z Serbią, a na południowym wschodzie z Czarnogórą. Od południowego zachodu ma dostęp do Morza Adriatyckiego.

Jako suwerenne państwo Bośnia i Hercegowina funkcjonuje od marca 1992 roku, kiedy proklamowana została niepodległość Socjalistycznej Republiki Bośni i Hercegowiny, co ostatecznie doprowadziło do rozpadu Jugosławii i było zarazem jedną z przyczyn wybuchu trwającej ponad trzy i pół roku wojny domowej, zakończonej podpisaniem w Dayton (1995r.) układu pokojowego, którego częścią było uchwalenie konstytucji nadającej Bośni i Hercegowinie obecny kształt i ustrój polityczny. W efekcie do dnia dzisiejszego obowiązuje podział kraju na dwie główne, autonomiczne jednostki administracyjne – Federację Bośni i Hercegowiny oraz Republikę Serbską, a także znajdujący się pomiędzy nimi Dystrykt Brczko.

Medjugorie, mała miejscowość leżąca niespełna 30 kilometrów na południowy zachód od Mostaru, w Hercegovinie, to w chwili obecnej uznane przez Stolicę Apostolską miejsce modlitwy i pojednania… Wraz z wioskami Bijacovici, Vionica, Miletina i Śurmanci, tworzy parafię rzymsko-katolicką, w której obecnie mieszka około 5000 mieszkańców. Troskę duszpasterską sprawują tam księża z franciszkańskiej prowincji Hercegovina pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Cały teren zamieszkiwany jest przez Chorwatów, którzy przyjęli chrześcijaństwo przed trzynastoma wiekami (w Bośni najliczniejszą grupą etniczną są z kolei muzułmanie). Dominującym językiem jest język chorwacki. Wioska po raz pierwszy wspomniana jest w źródłach historycznych w 1599 roku. Obecna parafia została założona w 1892 roku i poświęcona świętemu Jakubowi, apostołowi, patronowi pielgrzymów.

Do 24 czerwca 1981 roku Medjugorie żyło podobnie jak pozostałe wioski na tym terenie: ludzie pracowali na roli, sadzili tytoń i winogrona, produkowali wino i uprawiali warzywa, aby zapewnić skromny byt własnym rodzinom. Z powodu złych warunków socjalnych wielu ludzi w poszukiwaniu pracy wyjeżdżało z kraju – za ocean, do krajów Europy Zachodniej, do miast w Bośni i Hercegovinie oraz Chorwacji.

Dzięki trwającym od 24 czerwca 1981 roku objawieniom Matki Bożej, Medjugorie ze zwykłej wiejskiej parafii przemieniło się w miejsce, gdzie gromadzą się tłumy pielgrzymów z całego świata i przez to w jedno z największych światowych centrów modlitwy porównywanych z Lourdes, Fatimą czy Guadelupe. Niezliczone świadectwa pielgrzymów mówią o tym, że właśnie w tym miejscu odnaleźli wiarę i pokój…

Dzień 1:
Msza Święta w godzinach przedpołudniowych (godzinę i miejsce poda organizator). Wyjazd z Katowic, Bielska-Białej, Żywca i okolic.

Dzień 2:
Przejazd do Medjugorie przez Słowację, Węgry, Chorwację. Przyjazd w godzinach porannych, zakwaterowanie, odpoczynek, obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w wieczornym nabożeństwie międzynarodowym.

Dni 3-8:
- codzienne uczestnictwo w wieczornym nabożeństwie międzynarodowym (Różaniec, Msza Święta, Koronka Pokoju, Modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, Adoracja Najświętszego Sakramentu, w piątek czczenie Krzyża)
- wspólne wyjście na Górę Krizevac
- wspólne wyjście na Górę Podbrdo
- w miarę możliwości spotkanie z Patrykiem i Nancy, spotkanie we Wspólnocie Cenacolo, we Wspólnocie Błogosławieństw, w Matczynej Wiosce oraz innymi osobami posługującymi w Medjugorie
- Msza Święta w Tihalinie
- wyjazd nad Morze Adriatyckie – obowiązkowy; możliwość rejsu statkiem
- wycieczka do Mostaru – fakultatywnie
- wyjazd nad Wodospady (Koćusia lub Kravice – za dodatkową opłatą)

Dzień 8:
- wyjazd do Polski

Dzień 9:
- Przyjazd do Polski w godzinach porannych
opiekę duszpasterską, przejazd luksusowym autokarem, ubezpieczenie NNW i KL, opiekę wykwalifikowanego pilota, 6 śniadań i 6 obiadokolacji, 6 noclegów w centrum Medjugorie (pokoje 2,3 i 4-osobowe), obowiązkową składkę do TFG i TFP.
Posiłku w drodze do Medjugorie i podczas powrotu do kraju, wycieczek fakultatywnych: do Mostaru (10 euro), rejsu statkiem po Morzu Adriatyckim (25 euro), biletu wstępu na Wodospady Kravice (10 euro).
DO WYJAZDU WYSTARCZY WAŻNY !
DOWÓD OSOBISTY

Zapisy:
Joanna 504-267-664, 533-840-500 lub kontakt@cedron.eu

Numer konta – 90 1020 1390 0000 6902 0623 2971


Należy zabrać:
 • prowiant na drogę (16-20 godzin)
 • koc do autokaru i np. małą poduszkę na nocny przejazd
 • podczas podróży (zarówno do jak i z Medjugorie) planujemy po jednej dłuższej przerwie na ciepły posiłek (płatny we własnym zakresie)
 • nakrycie głowy
 • krem z filtrem UV
 • buty do wody
 • używane przez siebie leki
 • dowód osobisty lub paszport należy mieć w tzw. bagażu podręcznym (tj. „pod ręką”)!!!
 • modlitewny program wieczorny prowadzony jest w języku chorwackim – równolegle modlitwy tłumaczone są na wiele języków obcych, w tym język polski – należy więc zabrać słuchawki i telefon z radiem – na częstotliwości 92,7 mamy możliwość odsłuchiwania Mszy Świętych, kazań, modlitw itd. w języku polskim; jeśli ktoś zapomni - radia i słuchawki dostępne są w Medjugorie bez ograniczeń - gdyby ktoś chciał nabyć
  Ponadto:
 • w autokarze będzie można zakupić kawę/herbatę/wodę mineralną (warto mieć swój kubek, łyżeczkę) – jeśli ktoś zapomni, dysponujemy kubkami jednorazowymi i mieszadełkami
 • warto zabrać ze sobą dodatkowe euro na swoje wydatki – w większości sklepów posługujemy się tą walutą, niemniej czasem można coś kupić za KM (marka konwertybilna) – w Polsce nie warto jej kupować; jeśli ktoś planuje większe zakupy np. pamiątek, dobrze jest posiadać konto umożliwiające darmowe wypłaty gotówki za granicą (pamiętając, że będziemy poza Unią Europejską)
 • jeśli ktoś cierpi na chorobę lokomocyjną lub z jakiś innych względów (naprawdę!! koniecznych) musi być z przodu (lub z tyłu) autokaru lub z prawej czy lewej strony – proszę napisać lub zadzwonić 504-267-664, postaramy się, by każdy miał komfort jazdy


Do dnia 24 czerwca 1981 roku parafia Medjugorie, jak i wchodzące w jej skład wioski: Bijakovici, Miletina, Śurmanci i Vionica,  niczym nie różniły się od wiosek w bliższej i dalszej okolicy. Ludzie pracowali na roli, uprawiali tytoń i winogrona, produkowali wino, a dla własnych potrzeb uprawiali warzywa i hodowali owce.

Duża liczba młodych ludzi pracowała w miastach Chorwacji oraz Bośni i Hercegowinie, a wielu pracowało w krajach europejskich – Niemczech, Szwecji, Austrii i Francji. X­­­­­­X wiek naznaczony był emigracją do krajów panatlantyckich – Ameryki Południowej i Północnej, Kanady, Australii…

W 1981 roku, kiedy rozpoczęły się objawienia Matki Bożej, życie parafii zmieniło się. Matka Boża oprócz sześciorga wizjonerów wybrała całą parafię ( Orędzie z dnia 1 marca 1984r. „Wybrałam tę parafię w szczególny sposób i pragnę ją prowadzić”) oraz pielgrzymów na swoich współpracowników.

24 czerwca 1981 roku około godz. 18 sześcioro młodych ludzi: Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković, Ivan Dragićević, Ivan Ivanković i Milka Pavlović, zobaczyło na wzgórzu Crnica, kilkaset metrów ponad miejscem zwanym Podbrdo młodą niewiastę z dzieckiem na ręku, która ręką dawała im znak, aby się do Niej zbliżyli. Zaskoczeni i przestraszeni nie podeszli do Niej.

Następnego dnia 25 czerwca1981 w tym samym czasie, czworo z nich, Ivanka Ivanković, Mirjana Dragićević, Vicka Ivanković i Ivan Dragićević, odczuło, że coś mocno ich przyciąga w kierunku miejsca, gdzie dzień wcześniej widzieli Tę, którą rozpoznali jako Matkę Bożą. Przyłączyli się do nich: Marija Pavlović i Jakov Čolo ( czyt. Czolo ). Grupa medziugorskich wizjonerów została uformowana.

Z Matką Bożą modlili się i rozmawiali. Dlatego też 25 czerwca obchodzona jest rocznica objawień. Wedle świadectwa wizjonerów od tego dnia mieli codzienne objawienia, razem lub osobno, gdziekolwiek się znajdowali. Milka Pavlović i Ivan Ivanković nigdy więcej już nie widzieli Matki Bożej.

Trzeciego dnia objawień, 26 czerwca 1981 roku, Matka Boża wezwała do pokoju słowami: „Pokój, pokój, pokój – i tylko pokój! Pokój musi zapanować pomiędzy Bogiem i człowiekiem, ale i pomiędzy ludźmi!” Ludzie zainteresowani objawieniami i wezwaniem Matki Bożej najpierw z parafii, a potem z innych miejscowości oraz świata zaczęli się gromadzić i modlić najpierw na wzgórzu, a później w kościele.

Zaraz po rozpoczęciu się objawień zaczęło się prześladowanie wizjonerów, ich rodziców, rodzin, parafian, tutejszych księży, a nawet pielgrzymów. Wizjonerzy byli zabierani na przesłuchania policyjne i badania psychiatryczne, ale zawsze potwierdzano, że są zdrowi. To samo potwierdziły badania dokonane w późniejszym okresie.

Ówczesny proboszcz medziugorski o. Jozo Zovko OFM półtora miesiąca po pierwszym objawieniu został pojmany i choć niewinny - skazany przez sąd komunistyczny na trzy i pół roku więzienia.

Dzięki objawieniom Matki Bożej Medziugorje ze zwykłej wiejskiej parafii przemieniło się w miejsce, gdzie gromadzą się tłumy pielgrzymów z całego świata ( w pierwszych dwudziestu latach ponad 20 milionów ) i przez to w jedno z największych światowych centrów modlitwy porównywalnych z Lourdes i Fatimą. Niezliczone świadectwa pielgrzymów mówią o tym, że właśnie w tym miejscu odnaleźli wiarę i pokój.

Po jednogłośnym świadectwie wizjonerów Matka Boża daje im orędzia, aby przekazali je parafii i światu są to: POKÓJ, WIARA I NAWRÓCENIE, MODLITWA I POST. Przede wszystkim sami parafianie i pielgrzymi mają stać się świadkami Jej objawień i orędzi, aby później wraz z wizjonerami mogli przyłączyć się do realizowania planu nawrócenia świata i pojednania z Bogiem.

Pod koniec 1982 roku Matka Boża posługując się mową wewnętrzną ( Locutio cordis )zwróciła się do dwóch dziesięcioletnich dziewczynek Jeleny i Marijany Vasilj i od 1983r. do 1987r. przez ich grupę modlitewną przekazywała wskazówki ruchowi modlitewnemu, który powstał na początku objawień.

Orędzia Matki Bożej w Medziugorju stanowią swoistą szkołę, pokoju modlitwy i miłości.

WIZJONERZY DZISIAJ:

Ivanka Ivancović - Elez jako pierwsza ujrzała Niewiastę z Dzieciątkiem w ramionach na Podbrdo 24 czerwca 1981 roku. Od tego dnia do 7 maja 1985 roku, gdy otrzymała dziesiątą tajemnicę, Matka Boża objawiała się jej codziennie. Odtąd Królowa Pokoju objawia się jej raz w roku, w rocznicę objawień, 25 czerwca. W trakcie codziennych objawień Matka Boża opowiadała jej o swoim życiu i kontynuowała to podczas corocznych objawień. Ivanka ujawni ten życiorys, gdy otrzyma pozwolenie od Matki Bożej. Ivanka mieszka w wiosce Miletina z mężem Rajkiem i trojgiem dzieci – Kristiną, Josipem i Ivą. Jej misją jest modlitwa w intencji rodzin.

Vicka Ivancović - Mijatovic urodziła się 3 września 1964 roku w Bijacovici. Codzienne objawienia Matki Bożej ma od 24 czerwca 1981 roku. Otrzymała dziewięć tajemnic. Z mężem Mariem i dziećmi Mariją Sofiją i Ante mieszka w Krehin Gradacu, niedaleko Medjugorie. Jej intencją modlitewną jest modlitwa za chorych.

Mirjana Dragićević - Soldo urodziła się 18 marca 1965 roku w Sarajewie. Codzienne objawienia miała do Bożego Narodzenia 1982 roku, gdy Królowa Pokoju przekazała jej dziesiątą tajemnicę i obiecała, że będzie jej się objawiać do końca jej życia, każdego 18 marca. Od 2 sierpnia 1987 roku do 2 marca 2020 roku, każdego drugiego dnia miesiąca Mirjana słyszała głos Matki Bożej i widziała Ją. To objawienie w rzeczywistości było modlitwą za tych, którzy jeszcze nie poznali miłości Bożej. Z mężem Markiem i dziećmi Veroniką i Mariją mieszka w przysiółku Podbrdo w Bijakovici.

Marija Pavlović - Lunetti urodziła się 1 kwietnia 1965 roku w Bijacovici. Codzienne objawienia ma od 25 czerwca 1981 roku. Od 1 marca 1984 roku Matka Boża w każdy czwartek przekazywała przez nią orędzia dla parafii Medjugorie, a od lutego 1987 roku każdego 25 dnia miesiąca przekazuje orędzia dla świata. Marija otrzymała dziewięć tajemnic. Z mężem Paolem i dziećmi przez większą część roku mieszka w Monzy, we Włoszech.

Ivan Dragicević urodził się 25 maja 1965 roku w Bijacovici. Codzienne objawienia ma od 24 czerwca 1981 roku. Z żoną Laureen oraz dziećmi Kristiną, Mikaelą, Danielem i Mathew część roku spędza w Bostonie, a część w Bijacovici. Przyjął dziewięć tajemnic. Jego intencją modlitewną jest modlitwa w intencji kapłanów i młodzieży.

Jacov Ćolo najmłodszy z medjugorskich widzących, urodził się 6 marca 1971 roku w Sarajewie. Ostatnie codzienne objawienie miał 12 września 1998 roku, kiedy przyjął dziesiątą tajemnicę. Tego dnia Matka Boża obiecała mu, że będzie miał objawienie co roku w dzień Bożego Narodzenia. Jacob z żoną Analisą i dziećmi Arijaną, Davidem i Mirjam mieszka w przysiółku Podbrdo, w Bijakovici. Jego szczególnym charyzmatem jest modlitwa za chorych.

   

Sytuacja człowieka w dzisiejszym świecie jest na tyle skomplikowana i trudna, że on sam nie jest już w stanie poradzić sobie sam ze wszystkimi problemami. To jest zapewne powód, dla którego Maryja, Matka wszystkich ludzi, z woli Boga wychodzi naprzeciw ze swoją miłością i pragnieniem niesienia pomocy…

Ta, która uwierzyła Słowu i miłości Bożej, wyrażając zgodę, aby Słowo stało się w Niej Ciałem, dziś służy temu Słowu i miłości Bożej, zachęcając swoje dzieci do głębokiej wiary. Ona, Królowa Apostołów, chce nieść również pomoc tym, którzy służą Słowu lecz sądzą, że mogą obyć się bez Jej pomocy. A przecież sam Jezus ogłosił Ją z Krzyża Matką swoich uczniów. W tym zawiera się sens Jej macierzyństwa w historii zbawienia. Ona, Matka Kościoła, ma prawo i obowiązek mówić właściwe słowa, we właściwym czasie i na właściwym miejscu. Dlatego nikt nie powinien ani nie może zamknąć Jej ust, a tym bardziej serca. W obecnych czasach panuje tendencja, nie tylko w teologii lecz i w codziennym głoszeniu, do zastępowania Słowa Bożego ludzkim słowem. Służba Słowu staje się jedynie hasłem. Taka zmiana jest niebezpieczna i szkodliwa. Kopia Słowa Bożego nie jest Słowem Bożym. Słudzy Chrystusa nie są zastępcami Chrystusa a tym bardziej Jego namiestnikami. Chrystusa nie można zastąpić, ani Go zamienić, tak jak i Jego Słowa. W świadectwach wielu głosicieli wiary trudno rozpoznać świadectwo Chrystusa. To wielki problem. Stąd zjawienie się Matki Bożej i głoszenie przez Nią orędzi.

W ciągu pierwszego tygodnia objawień Matka Boża za pośrednictwem widzących, w sposób jasny i zrozumiały dla każdego przekazała ludziom podstawowe orędzie ewangeliczne. Następnie otwarcie powiedziała: „Drogie dzieci, nie jesteście świadomi tego, jak bardzo jesteście kochani przez Boga. Dlatego Bóg dopuszcza, abym z była z wami, pouczała was i pomagała wam odnaleźć drogę do pokoju!” (01.03.1984r.). Potem powiedziała, dlaczego to uczyniła: „Drogie dzieci, pragnę kierować do was orędzia i dlatego dziś wzywam was, abyście je przyjmowali i żyli nimi,  (…) dlatego proszę was, przyjmijcie mnie do swojego dobra. Słuchajcie moich orędzi! Dziękuję, że odpowiedzieliście na moje wezwanie!” (21.03.1985r.).

Orędzia Matki Bożej są w istocie katechezą dla Kościoła i świata. Kościół nie mógłby znaleźć ani lepszej taktyki ani lepszej koncepcji duszpasterskiej niż ta, którą zastosowała Matka Boża w Medjugorie. Wobec kurczenia się ludzkiej mądrości i mocy, w sytuacji, gdy teologia staje się jałowa i przestaje oświecać drogę pielgrzymującego ludu, a na świat zstępuje ciemność, w której trudno już rozpoznać cel, prawdziwe wartości i niebezpieczeństwa wynikające z zajścia na manowce, Matka Boża zdecydowała się przemówić swoim macierzyńskim głosem, ostrzec przed niebezpieczeństwem i poprowadzić swoje dzieci prostą drogą do Ojca. Maryja ma zawsze więcej do powiedzenia niż ktokolwiek inny, bo to w Nią wcieliło się Słowo Boże. Nikt lepiej niż Ona nie poznał Słowa, ani Go nie umiłował. Dlatego też nikt nie może więcej i lepiej o Nim powiedzieć niż Ona sama. Ona jest „Arką Przymierza”, w której przechowywane jest Słowo Boże. Ona jest również „Stolicą Mądrości”. Któż więc może bardziej przekonująco zaświadczyć o Słowie Bożym niż Ona sama? Jej głos jest niewątpliwie znakiem wskazującym na powagę sytuacji w jakiej znalazł się Kościół i świat, ale również wielką potrzebą oświecenia prawdy i mocy sprawczej, aby wyzwolić człowieka ze zła i niebezpieczeństw, które zagrażają mu zniszczeniem, jak nigdy dotąd.

Orędzia zawierają w sobie treści na wskroś ewangeliczne. Jest w nich mowa o Bogu Ojcu, który jest pełen miłosierdzia wobec ludzi, o Jezusie Chrystusie, Zbawicielu świata, o Duchu Świętym i Jego łaskach, o ludziach, o dzieciach Bożych, o Kościele świętym, sakramentach, szczególnie zaś o Mszy Świętej i Eucharystii, o Bożej miłości do ludzi i ich miłości do Boga, o potrzebie wiary, nawrócenia i modlitwy, o chrześcijańskich relacjach, dobrych uczynkach i cnotach, o czytaniu i słuchaniu Słowa Bożego. Żadna z podstawowych prawd wiary nie została pominięta. Szczególny akcent jest postawiony na Eucharystię, nawrócenie, spowiedź, komunię święta, wiarę, adorację Najświętszego Sakramentu Ołtarza, modlitwę i pokój. W tym zawiera się całokształt relacji człowieka do Boga. W prezentowaniu tych prawd Matka Boża zachowuje priorytet w kontekście konkretnych potrzeb.

Orędzia Matki Bożej są w pełni biblijne i w pełni ludzkie. Są zgodne z Ewangelią i odpowiadają na prawdziwe ludzkie potrzeby. Ludzie to wyczuwają i sięgają po nie jak po chleb. Garną się po nie z całego świata, pragną ich słuchać i według nich żyją, dorastając do roli prawdziwych ludzi i prawdziwych chrześcijan. To coraz dłuższa procesja osób prawie wszystkich narodowości, które dają się już rozpoznać. To oni są wdzięcznymi słuchaczami Matki Bożej.

Medjugorie ukazuje i świadczy o tym, że powrót do Ewangelii w dzisiejszych czasach jest nie tylko możliwy, lecza bardzo potrzebny i upragniony. Ewangelia pociąga ludzi z taką samą mocą jak w początkach chrześcijaństwa. Miliony ludzi przybywa do Medjugorie, aby tu rozpoznać Słowo Boże i Jemu zaufać. Ewangelia niesie światło i moc, prawdę i siłę, potwierdzenie i świadectwo, że współczesne pokolenie garnie się do Jezusa i w ten sposób uznaje, że nikt nie mówi jak On.

Matka Boża poprzez orędzia pragnie odkryć Ewangelię, pragnie, aby Ewangelia wniknęła w świadomość i serce człowieka i uczyniła go wrażliwym na słowo prawdy w niej zawarte. Orędzia w Medjugorie są dla ludzi jak szczepionka przeciwko błędom ideologicznym, brakowi woli, ospałości religijnej i truciźnie kłamstwa. Maryja nie pozwoli nam zgubić się w ciemności i utracić drogę do Boga. Ona jest jak drogowskaz na skrzyżowaniu dróg, na którym znalazła się obecnie ludzkość. Pomaga nam zorientować się w porę, abyśmy nie zabłądzili na pustyni. Droga, którą idzie obecnie ludzkość jest wytyczona w znacznej części przez szatana, natomiast orędzia Matki Bożej to droga, która prowadzi do życia wiecznego. Głos Matki stał się donośniejszy niż głosy najsilniejszych trąb i za pomocą mediów dociera aż na krańce świata, łącząc ludzi dobrej woli w braterską wspólnotę. Orędzia w Medjugorie nie mają nic wspólnego z zapowiedziami o rychłym końcu świata ani żadnymi pesymistycznymi i apokaliptycznymi wydarzeniami, które jakoby miały zwalić się na ludzkość. Tego typu proroctwa usiłują przez strach wymusić na ludziach wiarę w Boga i zmusić ich, aby szli do nieba jak owce zaganiane do zagrody.

Orędzia z Medjugorie są związane z Bogiem i mają swoje odniesienia do człowieka, społeczeństwa i świata. One przypominają o Radosnej Nowinie, którą przyniósł Jezus Chrystus. One nie zmuszają lecz zapraszają, nie depczą ludzkiej wolności i wspomagają ją, nie straszą lecz rozweselają, nie grożą lecz dodają odwagi. Dlatego ich owocem nie są strach, niepokój i zmartwienie, lecz radość, pocieszenie i pokój. Ani raz przez blisko 40 lat objawień ludzie nie usłyszeli od Niej słów groźby. Przeciwnie – Ona zachęca, inspiruje, chwali i dziękuję każdemu, kto odpowiedział na Jej wezwanie. Ona niesie nadzieję, bo jest „Gwiazdą Zaranną”, która rozpędza mrok i zapowiada słoneczny poranek.

Jako wzorowa matka i wychowawczyni wskazuje niestrudzoną cierpliwość i wytrwałości troszcząc się z miłością o dobro swoich dzieci. Docenia każdy ich wysiłek i dobrą wolę w przyjęciu Jej orędzi. Wie, iż ludzie mają twarde karki i są uparci, ale wie też, że miłość wszystko zwycięży. Inaczej już dawno zrezygnowałaby ze swej misji – ale która matka zrezygnuje z walki o swoje dzieci..? – szczególnie, jeśli znajdują się one w niebezpieczeństwie i jeśli sprawa dotyczy ich przyszłości? O szczęśliwej przyszłości już teraz, jak zresztą zawsze decyduj wiara, nawrócenie i pokój. Maryja pozostaje wierna swemu macierzyństwu, jej miłość „we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko znosi” i „nigdy nie ustaje” (1 Kor. 13; 7-8). Matka Boża nie mówi o starych, dobrych czasach ani o obecnych złych czasach. Ważne jest to, że teraz jest czas łaski, którą trzeba przyjąć i współpracować z Nią dla własnego zbawienia i dla dobra świata.

   
 

„I stanie się w dniach ostatecznych, że góra ze świątynią Pana będzie stać mocno jako najwyższa z gór i będzie wyniesiona ponad pagórki, a ludy tłumnie będą do niej zdążać.

I pójdzie wiele narodów, mówiąc: Pójdźmy w pielgrzymce na górę Pana i do świątyni Boga Jakuba, i będzie nas uczył swoich dróg, abyśmy mogli chodzić Jego ścieżkami…”

Księga Micheasza 4;1-2
FORMULARZ KONTAKTOWY

MASZ PYTANIA? ZAPRASZAMY DO WYPEŁNIENIA FORMULARZA.


  MASZ PYTANIA?

  ZADZWOŃ TERAZ!
  +48 504-267-664